AKP’li Şahin: Muhalefet bloğunun, kesinleşmemiş karar üzerinden siyasi fırsatçılığa soyunması içinde bulundukları açmazların acıklı bir sonucudur

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, “Ekrem İmamoğlu’nun, CHP’nin ve muhalefet bloğunun şimdi katılaşmamış bir birinci derece mahkemesi kararı üzerinden siyasi fırsatçılığa soyunması içinde bulundukları açmazların acıklı bir sonucudur. Muhalefete teklifimiz; iç kavgalarını, adaylık yarışlarını, öne geçme ve saf dışı bırakma atılımlarını mahkeme kararları üzerinden değil kendi masalarında yapmalarıdır” dedi. 

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, toplumsal medya hesabı üzerinden, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası ve siyasi yasak kararıyla ilgili paylaşımda bulundu. Şahin, şu sözleri kullandı: 

“Dünden bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde sergilenmek istenen gösteri, katılaşmamış bir birinci derece mahkemesi kararının, muhalefet tarafından, kendi iç rekabetleri konusunda araçsallaştırılmasından ve istismarından ibarettir.


Ekrem İmamoğlu’nun, CHP’nin ve muhalefet bloğunun şimdi katılaşmamış bir birinci derece mahkemesi kararı üzerinden siyasi fırsatçılığa soyunması içinde bulundukları açmazların acıklı bir sonucudur.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verilen birinci derece mahkemesi kararının sonuç doğurması fakat yapılacak istinaf ve temyiz incelemeleri sonucunda, kararın nihaileşmesi ile kelam konusu olabilecektir.

Muhalefete teklifimiz; iç kavgalarını, adaylık yarışlarını, öne geçme ve saf dışı bırakma ataklarını mahkeme kararları üzerinden değil kendi masalarında yapmalarıdır.”   


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir