Cumhurbaşkanı Erdoğan Mardin’den İsrail’e seslendi

Şehmus EDİS/ MARDİN (İGFA) -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye olarak birinci günden beri İsrail’e en sert reaksiyon gösteren ülkelerden biriyiz. Filistin’i savunduk, Filistin davasına sahip çıktık. Her kim bu milletin Gazze ve Filistin davasındaki çabasını sorguluyorsa açıkça kendi insanına hakaret ediyor demektir. Her kim, doğruluğuna yanlışlığına bakmadan ’Hiçbir şey yapmadılar’ diyorsa alenen iftira atıyor demektir” dedi


kesitler 2024 yılında tek partinin faşist ruhunu ortaya koyan CHP’ye oynuyor. Buradan bir hakikati söylemek istiyorum. Bizim devrimizde oy tercihinden ötürü vatandaşa ayrımcılık yapmak yoktur. Bize efendilik değil hizmetkarlık yakışır. Şiddete bulaşan, terörü övenlere karşı yasal yerde gerekenler yapılır lakin sadece oy tercihinden ötürü vatandaşa ayrımcılık yapmadık yaptırmayız. Biz istismar değil, hizmet ve yatırım peşinde koşuyoruz” tabirlerini kullandı.

Erdoğan konuşmasının sonunda Şırnak’tan Mardin’e gelirken trafik kazası geçirerek şehit olan muhafaza takımındaki polis memuruna rahmet, yaralanan 2 polis memuruna da acil şifalar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir